Use Google to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the
translation.
Meer werknemers voor jouw bedrijf door samen te werken met het onderwijs
Werknemers vinden wordt steeds moeilijker, er zijn meer openstaande vacatures dan werkzoekenden. De enige oplossing is om meer mensen op te leiden die de kennis en vaardigheden hebben waar de bedrijven naar op zoek zijn. Dit kan worden bereikt door als bedrijfsleven met het onderwijs samen te werken aan de opleiding van deze studenten.
Publiek Private Samenwerkingen
Vanuit Nederland ICT werken we met andere organisaties om de beste voorbeelden hiervan te zoeken en op te schalen. Een succesvol voorbeeld is Make IT Work: een initiatief van de Hogeschool van Amsterdam waar hoogopgeleiden in vijf maanden worden omgeschoold naar IT-professionals die direct aan de slag kunnen. Door heel Nederland ontstaan steeds meer van dit soort Publiek- Private Samenwerkingen (PPS’en) tussen het onderwijs en bedrijfsleven.
Katapultdag 2019
Op 1 oktober vindt in Utrecht de Katapultdag plaats, een dag waar jij kennis kunt maken met deze en nog veel meer PPS’en waar jij kunt samenwerken om nieuwe werknemers te werven voor jouw onderneming. Meer informatie en aanmelden kan hier.
De Cyberbeveiligingswet, de Nederlandse implementatie van de Europese NIS2-richtlijn, is ingediend bij de Tweede Kamer. Door de val van het kabinet en het zomerreces is de oorspronkelijke planning voor inwerkingtreding in 2025 onhaalbaar geworden. De wet kan mogelijk pas in de eerste helft van 2026 in werking treden, afhankelijk van politieke ontwikkelingen en de behandeling in het parlement.
De val van kabinet-Schoof en het vertrek van de PVV-bewindspersonen zorgen voor grote onzekerheid over het digitaliseringsbeleid. Voor NLdigital en haar leden staan belangrijke dossiers op het spel, zoals de Nederlandse Digitaliseringsstrategie, AI in de zorg, het Ondernemerspact en de implementatie van NIS2. De samenwerking met ministeries komt onder druk te staan, en het is onduidelijk welke trajecten kunnen doorgaan. NLdigital roept de politiek op om koers te houden en digitalisering niet stil te laten vallen in deze demissionaire fase. Leden worden via de website en netwerken op de hoogte gehouden.
Phaedra Kortekaas, Managing Director bij SAS en bestuurslid van NLdigital, zet zich in voor een mensgerichte en toekomstbestendige digitalisering van de overheid. Ze benadrukt het belang van data, AI en publiek-private samenwerking om maatschappelijke opgaven aan te pakken. Voor SAS is het lidmaatschap van NLdigital waardevol vanwege kennisdeling, beleidsbeïnvloeding en toegang tot een sterk netwerk binnen de digitale sector.
DDoS-aanvallen, phishing-pogingen gericht op IT-beheerders en op openbaar vervoer apps. Het zijn de zaken die je normaal ook ziet, maar tijdens de NAVO-top alles tegelijk en in hogere volumes.