Use Google to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the
translation.
Podcast: In gesprek met staatssecretaris Alexandra van Huffelen
Hoe gaat het kabinet zorgen voor succesvolle digitalisering?
Onze laatste gast van dit seizoen kan natuurlijk niemand anders zijn dan Alexandra van Huffelen! Als staatssecretaris Koninkrijksrelaties en Digitalisering is zij de eerste bewindspersoon met dit onderwerp in haar portefeuille. Na zes maanden en 21 afleveringen maken we met haar de balans op. Wat gaat dit kabinet doen om Nederland succesvol uit de digitale transformatie te laten komen? En wat vindt zij van de tips en adviezen van de 21 gasten die haar voorgingen?
Wat ik zelf vanuit Binnenlandse Zaken ook heel erg belangrijk vind: hoe bewaak je nu de publieke waarde, de mensenrechten in die digitale wereld. Hoe zorg je dat het een veilige, inclusieve en kansrijke wereld is. Net zo kansrijk als de wereld offline.
Alexandra van Huffelen, staatssecretaris Koninkrijksrelaties en Digitalisering
Over Het ministerie van Digitale Zaken
De podcast Het ministerie van Digitale Zaken onderzoekt hoe Nederland succesvol uit de digitale transformatie komt. De kansen die digitalisering biedt maar ook de uitdagingen. Elke aflevering gaan we in gesprek met politici en personen uit het (ICT-)bedrijfsleven over onderwerpen die hem of haar bezighouden. Voor welke uitdagingen staan we? En wat verwachten we van het bedrijfsleven en de burger?
De Cyberbeveiligingswet, de Nederlandse implementatie van de Europese NIS2-richtlijn, is ingediend bij de Tweede Kamer. Door de val van het kabinet en het zomerreces is de oorspronkelijke planning voor inwerkingtreding in 2025 onhaalbaar geworden. De wet kan mogelijk pas in de eerste helft van 2026 in werking treden, afhankelijk van politieke ontwikkelingen en de behandeling in het parlement.
De val van kabinet-Schoof en het vertrek van de PVV-bewindspersonen zorgen voor grote onzekerheid over het digitaliseringsbeleid. Voor NLdigital en haar leden staan belangrijke dossiers op het spel, zoals de Nederlandse Digitaliseringsstrategie, AI in de zorg, het Ondernemerspact en de implementatie van NIS2. De samenwerking met ministeries komt onder druk te staan, en het is onduidelijk welke trajecten kunnen doorgaan. NLdigital roept de politiek op om koers te houden en digitalisering niet stil te laten vallen in deze demissionaire fase. Leden worden via de website en netwerken op de hoogte gehouden.
Phaedra Kortekaas, Managing Director bij SAS en bestuurslid van NLdigital, zet zich in voor een mensgerichte en toekomstbestendige digitalisering van de overheid. Ze benadrukt het belang van data, AI en publiek-private samenwerking om maatschappelijke opgaven aan te pakken. Voor SAS is het lidmaatschap van NLdigital waardevol vanwege kennisdeling, beleidsbeïnvloeding en toegang tot een sterk netwerk binnen de digitale sector.
DDoS-aanvallen, phishing-pogingen gericht op IT-beheerders en op openbaar vervoer apps. Het zijn de zaken die je normaal ook ziet, maar tijdens de NAVO-top alles tegelijk en in hogere volumes.
Vorige week is het nieuwe coalitieakkoord gepresenteerd. Met meer aandacht dan voorheen voor digitalisering, maar we zijn er nog niet. We geven een volledige beschouwing van de inhoud op de voor ons belangrijke thema's: