WBSO negeert kansen ICT-innovatie

Uit de recent uitgekomen evaluatie van de WBSO blijkt: de innovatiesubsidie sluit niet meer aan op de ICT-sector. Wij waarschuwden hier al voor sinds de aanpassing van de programmatuur van de WBSO-regeling in 2016, die meer onduidelijkheid heeft gebracht over de werkzaamheden die in aanmerking komen voor de subsidie. Staatssecretaris Keijzer wil nu met experts uit het veld gaan werken aan verbeterpunten.

Wij zijn blij dat deze evaluatie voor de Staatssecretaris reden is geweest om het voornemen uit te spreken het bedrijfsleven te betrekken bij verbeteringen van de WBSO. Het mag namelijk niet zo zijn dat een subsidieregeling voor innovatie juist de snelst innoverende sector negeert. Wij werken daarom graag mee aan deze verbeteringen, zodat er zo snel mogelijk weer een toename in software-innovatie te zien is, na de afname die wij vorig jaar constateerden.

Concrete verbeterpunten

In de evaluatie komen meerdere verbeterpunten naar voren om ICT-innovaties beter te stimuleren. Drie hiervan noemden wij al na onze evaluatie van de WBSO met onze leden, eind 2018. Wat ons betreft zijn de belangrijkste kansen voor verbeteringen op dit moment:

Aan de slag

Het is van groot belang voor de digitale sector dat de geëvalueerde verbeterkansen op korte termijn worden doorgevoerd. Nederland ICT gaat daarom aan de slag om input vanuit het veld te verzorgen om dit voor elkaar te krijgen.


Deel via:

Het laatste nieuws

Cyberbeveiligingswet (NIS2) naar Tweede Kamer verzonden, inwerkingtreding in 2026 

De Cyberbeveiligingswet, de Nederlandse implementatie van de Europese NIS2-richtlijn, is ingediend bij de Tweede Kamer. Door de val van het kabinet en het zomerreces is de oorspronkelijke planning voor inwerkingtreding in 2025 onhaalbaar geworden. De wet kan mogelijk pas in de eerste helft van 2026 in werking treden, afhankelijk van politieke ontwikkelingen en de behandeling in het parlement.
Cybersecurity

Val kabinet-Schoof zorgt voor onzekerheid over digitaliserings-beleid

De val van kabinet-Schoof en het vertrek van de PVV-bewindspersonen zorgen voor grote onzekerheid over het digitaliseringsbeleid. Voor NLdigital en haar leden staan belangrijke dossiers op het spel, zoals de Nederlandse Digitaliseringsstrategie, AI in de zorg, het Ondernemerspact en de implementatie van NIS2. De samenwerking met ministeries komt onder druk te staan, en het is onduidelijk welke trajecten kunnen doorgaan. NLdigital roept de politiek op om koers te houden en digitalisering niet stil te laten vallen in deze demissionaire fase. Leden worden via de website en netwerken op de hoogte gehouden.
Politiek & wetgeving

Samen maken we digitalisering toekomstbestendig en mens-gericht

Phaedra Kortekaas, Managing Director bij SAS en bestuurslid van NLdigital, zet zich in voor een mensgerichte en toekomstbestendige digitalisering van de overheid. Ze benadrukt het belang van data, AI en publiek-private samenwerking om maatschappelijke opgaven aan te pakken. Voor SAS is het lidmaatschap van NLdigital waardevol vanwege kennisdeling, beleidsbeïnvloeding en toegang tot een sterk netwerk binnen de digitale sector.
Samenwerken met de overheid

De NAVO-top in Den Haag: Een cybersecurity uitdaging voor heel Nederland 

DDoS-aanvallen, phishing-pogingen gericht op IT-beheerders en op openbaar vervoer apps. Het zijn de zaken die je normaal ook ziet, maar tijdens de NAVO-top alles tegelijk en in hogere volumes.
Cybersecurity

Voorjaarsnota en Klimaatnota 2025: kansen én zorgen voor de digitale sector 

Vorige week is het nieuwe coalitieakkoord gepresenteerd. Met meer aandacht dan voorheen voor digitalisering, maar we zijn er nog niet. We geven een volledige beschouwing van de inhoud op de voor ons belangrijke thema's:
Politiek & wetgeving