Use Google to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the
translation.
Pop-up tentoonstelling 100 jaar efficiency geopend
Hoe ziet de binnenkant van de eerste computer eruit? Kun je nog gamen op een PC uit 1984? En hoe zwaar was de eerste mobiele telefoon? Vanaf vandaag kun je het zien in onze pop-up tentoonstelling 100 jaar Efficiency. De tentoonstelling is vanmiddag officieel geopend door Hans van Essen van lidbedrijf Frama, NLdigital directeur Lotte de Bruijn en bestuurslid Rob Idink.
De tentoonstelling is georganiseerd ter ere van het 100-jarig jubileum van NLdigital. De naam is een knipoog naar de Efficiency Tentoonstelling. Dit evenement was van de jaren 20 tot de jaren 90 van de vorige eeuw een begrip in digitaal Nederland. Bezoekers konden zich hier laten inspireren door de nieuwste computers, kantoormachines en andere innovaties. In een pop-up tentoonstelling kijken we wat 100 jaar efficiency ons land heeft gebracht. We nemen je mee langs enkele hoogtepunten uit een eeuw digitale vooruitgang. En we vragen ons af: wat betekent efficiency in de economie van de toekomst?
Hans van Essen van Frama opent de tentoonstelling samen met Lotte de Bruijn en Rob Idink.
Tentoonstelling
De tentoonstelling was voor iedereen te bezoeken in het clubhuis van NLdigital (De Corridor 5, Breukelen).
Ontdek hoe de Nederlandse Digitaliseringsstrategie (NDS) samen met NLdigital en cloudleveranciers werkt aan een soevereine overheidscloud. Lees meer over de open dialoogsessies, samenwerking en Europese kaders.
Vanaf 2026 geldt met ABRO één uniform stelsel van beveiligingseisen voor leveranciers aan de Rijksoverheid en Politie, gericht op het beschermen van de nationale veiligheid tegen onder andere spionage en sabotage. Leveranciers moeten rekening houden met strengere, proportioneel toegepaste eisen op gebieden als cyber, cloud en ketenbeveiliging, waarbij het Nationaal Bureau Industrieveiligheid toeziet op de naleving.
Nu de verkiezingsuitslag op hoofdlijnen vastgesteld is, kunnen we voorzichtig mogelijke coalities in kaart gaan brengen. We kijken naar reële coalities op basis van de uitslag, wat partijen eerder zelf uitgesproken hebben, en ook zetelaantallen in de Eerste Kamer. Met behulp van onze analyse van de verkiezingsprogramma’s kijken we ook vooruit naar wat deze coalities zullen betekenen voor de digitale sector. Met VNO-NCW en MKB-Nederland delen wij in ieder geval de visie dat de politiek geen tijd te verliezen heeft en nú werk moet maken van een stabiel en daadkrachtig kabinet.
NLdigital analyseerde alle partijprogramma’s op digitale thema’s: Volt scoort het hoogst, gevolgd door VVD, D66 en verrassend CDA. De Verkiezingsmatrix laat grote verschillen zien per thema: innovatie en AI krijgen veel aandacht, maar cybersecurity en digitale overheid blijven onderbelicht. NLdigital ziet bij een mogelijke nieuwe coalitie met VVD, CDA en D66 kansen voor serieuze stappen in de digitale economie.